Hakkımda

Biyografi

Uzman Psikolog Melis Kan, Okan Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdikten sonra uzmanlık eğitimini  Klinik Psikoloji alanında Üsküdar Üniversitesinde tamamlamıştır.‘’ Yetişkin bağlanma biçimlerinin, benlik saygısı ve kişilik özellikleriyle olan ilişkisi ‘’ konulu teziyle uzman klinik psikolog unvanı alıp başarıyla bu bölümden mezun olmuştur.

Uzmanlık stajını NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde yapmıştır. Bu dönemde birçok gönüllü stajlar yapmış, projelerde görev almış, çocuklar ve genç yetişkinler için çözüm odaklı terapiyle ilgili bir uygulamanın geliştirilmesinde ve türkçeye uyarlanmasında aktif rol almıştır.

Akademik eğitimlerin yanı sıra çeşitli enstitülerden mesleki eğitimler almıştır. Bilişsel davranışçı terapi ile panik bozukluk, obsesif kompulsif bozukluk, yaygın anksiyete, depresyon ve özgül fobiler üzerinde çalışmaktadır. Psikonet ve Dr. Alp Karaosmanoğlundan Şema Terapi: Model ve Teknikler, Borderline ve Narsistik Kişilik Bozukluklarında Şema terapi uygulamaları eğitimini tamamlayıp klinik psikolog olarak kurum ve hastanelerde aktif olarak psikoterapi yapmaktadır.

Kan, aynı zamanda Massachusett Institute of Technology’den Girişimcilik dersleri almıştır. Kurumsal firmalarda ‘’Girişimcilik’’ konulu seminerler vermekte yine bireysel ve kurumsal olarak danışmanlık ve koçluk hizmeti verip birçok kurum ve kuruluşlarda “Örgütsel Yaşamda Stres” , “ Güçlü Yanlarımız” , “Sınav Kaygısı” , “Kaygılarımız ve Korkularımız” , “Motivasyon ve Farkındalık” , “Aşkın Fizyolojisi” , “Nasıl ve Kime Aşık Oluruz ? ” , “ Neden Aldatırız ? ” gibi birçok konuda seminer vermektedir.